فلان خودرو n میلیون گران شد. رنو ساندرو که فروردین ۶۰ میلیون بود به ۹۰ میلیون رسید. سکه به ۲میلیون و پانصد هزار تومان رسید. دلاری که دولت ۴۲۰۰ قیمت‌گذاری کرد و هرگونه خرید و فروش در رقمی غیر آن را قاچاق اعلام کرد اما اکنون بین ۶۷۰۰ و ۶۸۰۰ تومان خرید و فروش می‌شود! طلا هر روز گرانتر از دیروز، قیمت خودروهای وارداتی که مال از ما بهتران است هم جای خودش، گرانی و بعضا کمیابی قطعات و وسایل مصرفی هم جای خودش را دارد.
موسسات مالی که از صداوسیمای ملی تبلیغ شده‌اند و سالهاست پول مردم را به یغما برده‌اند و کسی پاسخگوی مالباختگان بیچاره نیست.
در این شرایط که روح و روان مردم آماج شوک‌ها و خبرهای ناخوشایندِ هر روز و هر ساعت است در مجلس تعدادی از #نمایندگان_مجلس طومارهای رنگارنگ پهن کرده‌اند و نمایش شعور و درایت راه انداخته‌اند! تا معلوم شود که “همه چیزمان به همه چیزمان می‌آید”.

🔸ظاهرا پیش از آنکه تحریم‌های آمریکا موثر واقع شود #خودروسازان_داخلی و سوداگران بازار ارز و طلا به استقبال تحریمها رفته‌اند و بیش از آنکه اقدامات ترامپ جهت اخلال در بازار و زندگی مردم موثر بوده باشد اقدامات و رفتارهای دلالان و کاسبان همیشگی تحریمها سبب فشار واقعی و روانی به زندگی مردم شده است.
از #دلالان و #کاسبان_تحریم جز این هم انتظاری نمی‌رود. اما در این بین مسئولین امر کجایند؟ چرا در شش ماه گذشته حتی یکبار اقدام یا اظهارنظر موثری از #وزیر_اقتصاد نشنیده و ندیده‌ایم؟ #رییس_بانک_مرکزی که همه چیز را محصول حباب می داند چرا نمی‌گوید که برای ترکاندن این حباب دقیقا چه اقدامی انجام داده است؟ چرا #وزیرصنعت‌معدن‌تجارت در قبال این وضعیت افسارگسیخته بازار خودرو هیچ برنامه‌ای  ارائه نمی‌کند؟ چرا وقتی “کمپین نخریدن خودرو” برای افزایش کیفیت از سوی مردم راه‌اندازی شد بلافاصله دولت ورود پیدا کرد و با دادن وامهای عجیب و غریب به حمایت از خودروسازان پرداخت اما امروز به حمایت از مردمی که اجباراً خودرو بی کیفیت داخلی را با گرانترین قیمت ممکن در جهان می‌خرند حاضر نیست اقدامی بکند؟ چرا از سوی #دولت و #قوه_قضاییه هیچ نظارتی بر بازار نیست و دلالان یکه تاز میدان شده‌اند؟
گرانی‌های مواد غذایی و خوراکی و مصرفی مایحتاج روزانه مردم که خود ذکر مصیبتی جدا می‌طلبد. در شش ماه اخیر حتی چیپس و پفک نیز از گزند افزایش قیمت پنجاه درصدی در امان نمانده‌ اند!
🔸چرا هیچ مسئولی با مردم شفاف و عاقلانه سخن نمی‌گوید؟ چرا همانگونه که قاضی محترمی حکم بر فیلترینگ تلگرام بدلیل مغایرت با منافع ملی داد و چنان حکمش نافذ بود که رییس‌جمهور و معاون اولش نیز تلگرام را ترک کردند، قاضی دیگری حکم بر مغایرت گرانفروشی و دلالی و برهم زدن نظم بازار با منافع ملی را نمی‌دهد تا نهضت همگانی مبارزه با گرانفروشی در تمام اجناس و کالاها فراگیر شود؟
عقلای قوم حتما می‌دانند که این وضعیت سرگردانی و ابهام در آینده از هر چیزی مضرتر است و باید هرچه سریعتر چاره کرد. پس ای عقلای قوم بی‌درنگ چاره‌ای کنید این انباشت مصائب را.