ناصر عتباتی در مراسم معارفه خود به عنوان رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی که با حضور معاون اول قوه قضاییه و اعضای شورای تامین و قضایی استان و جمعی از قضات و روسای دادگستری برگزار شد به تشریح برنامه های خود در استان پرداخت و گفت : خداوند متعال را شاکرم توفیق خدمت در این خطه که سرزمین سرداران فاتح و شهیدان گلگون کفن هست را به من اعطا نموده، بر خود می بالم که توفیق خدمت در دیار باکری ها نصیب بنده شده و امیدوارم با کمک و همیاری همکاران قضایی و اداری استان این مسئولیت خطیر را به سرانجام برسانم.

عتباتی در ادامه از اجرای برنامه های خود خبر داد و گفت: از اهداف و برنامه های بنده تلاش برای ریشه یابی و پیشگیری در جهت کاهش ورودی پرونده ها خواهد بود و از پیشگیرهای فرهنگی و وضعی در این راستا با استفاده از ظرفیت سپاه، نیروی انتظامی و بسیج و غیره استفاده خواهیم کرد.

رئیس کل جدید دادگستری استان در ادامه با خط قرمز خواندن امنیت مردم استان گفت: امنیت و آرامش مردم خط قرمز دستگاه قضایی است و در بحث شرارت و اراذل و اوباش با قاطعیت برخورد خواهیم کرد و به کسانی که می خواهند امنیت مردم را به چالش بکشند اخطار می دهم که دستگاه قضایی استان با همکاری نیروی های نظامی، انتظامی و امنیتی با آنها برخورد جدی خواهد نمود.

وی در ادامه مبارزه با پدیده قاچاق، حفظ حقوق شهروندی، حمایت از فعالیتهای اقتصادی و تولید و اشتغال، همکاری بین مجموعه ها، راه اندازی دفتر رصد پرونده های خاص، بازرسی از حوزه های قضایی، حفظ حقوق بیت المال و اراضی ملی، و توجه ویژه به دریاچه ارومیه و حق آبه آن را از دیگر برنامه های خود خواند.

✅گفتنی است عتباتی که سابقه ریاست کل دادگستری های استان های اردبیل و قم را در کارنامه کاری خود دارد اصالتا اهل تکاب و بومی آذربایجان غربی می باشد