1

طاهر بخشایی رابط ستادهای نماز جمعه استان آذربایجان غربی در مصاحبه با خبرنگار فردای ما درخصوص وظایف و جایگاه رابط ستادهای نماز جمعه استان، اظهار داشت: ستادهای نماز جمعه سراسر کشور زیرنظر شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور فعالیت نموده و به تبع آن، دفاتر نمایندگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه در تمام مراکز استان های کشور تشکیل می یابد و بوسیله رابط سیاست گذاری های نماز جمعه مدیریت میگردند.

وی افزود: در آذربایجان غربی هماهنگی ستادهای نماز جمعه که  در ۱۶ شهر و شهرستان این استان وجود دارند، بوسیله رابط ستادهای استان، به انجام می رسد. همچنین، جمع بندی آمار حضور چشمگیر مردم، تنظیم گزارشات هفتگی نمازگزاران و درج اخبار مرتبط در سایت های مستقل و طراحی شده مربوط به هر شهر و شهرستان از وظایف دیگر این رابط می باشد.

رابط ستادهای برگزاری نماز جمعه استان تصریح کرد: هرستاد نماز جمعه از چهار معاونت؛ ۱- توسعه مدیریت و پشتیبانی ۲- فرهنگی ۳- امنیتی و اجتماعی ۴- معاونت خواهران تشکیل یافته و هرکدام دارای زیرشاخه هایی می باشد که در راستای ترویج فرهنگ و تبلیغ نماز جمعه با عنوان قلب و مرکز فرهنگی هر شهر (متبلور از فرمایشات مقام معظم رهبری)، فعالیت می کنند.

این مسئول با بیان اینکه اقدامات ویژه ستادها در سطح استان موجب استقبال پرشور نمازگزاران می شود، خاطرنشان کرد: با رصد تقریبی آمار هفتگی، تعداد شرکت کنندگان نماز گزار در شهرستان ارومیه ۸ هزار نفر، میاندوآب بیش از ۳ هزارو ۲۰۰ نفر ، سلماس ۴ هزارنفر، خوی ۵ هزارنفر ، بخش های استان بیش از هزار الی هزارو ۲۰۰ نفر ، کشاورز ۸۰۰ نفر و مرحمت آباد هزارو ۲۰۰ نفر بوده که این آمار حاکی از پیروی مردم ولایت مدار و فهیم استان آذربایجان غربی از ولایت فقیه می باشد.

وی همچنین ادامه داد: در ایام ویژه مانند، عید سعید فطر، روز قدس و همچنین ۲۲ بهمن که در سال ۹۵ مصادف با روزجمعه بود، شاهد افزایش چشمگیر این آمار بوده ایم بطوریکه علیرغم برودت هوا در روز جمعه مصادف با ٢٢ بهمن ماه سال گذشته، بالغ بر ۱۶ هزار نفر در نماز جمعه شرکت کرده بودند.

بخشایی در توضیح جایگاه ستاد برگزاری نماز جمعه ارومیه در بین سایر ستادهای استان اذعان داشت: شهرستان ارومیه جزء شهرستان های شاخص این استان محسوب می گردد و با تلاش های متوالی ستاد اقامه نماز جمعه این شهرستان در طول هفته و نه در ایام خاص، برای برگزاری هرچه بهتر نماز جماعت و تمهید مقدمات حضور پرشور مردم و تسهیل این امر سبب اقبال مناسب مردم گردیده است.

وی افزود: از سوی دیگر، ایراد خطبه های نماز جمعه توسط نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه معزز ارومیه با رتبه علمی قابل توجه و جذابیت خاص آن موجب شده است از اقشار مختلف، اعم  از فرهیختگان، مسئولین و دانشگاهیان بالاخص دانشجویان و دانش آموزان بصورت خودجوش (گروهی یا انفرادی) در این میعادگاه عاشقان حضور یابند.

رابط ستادهای نماز جمعه استان دیدار با رهبر معظم انقلاب اسلامی را از مهم ترین برنامه های این ستاد در سال ۹۶ برشمرد و گفت: در سال گذشته ، تعداد ۶۰۰ نفر با اعزام از سوی دفتر نمایندگی ولی فقیه در آذربایجان غربی و با کمک و پشتیبانی سپاه شهدا، ائمه جماعت سراسر استان و ستاد های اقامه نماز جمعه توفیق این دیدار را حاصل نمودند.

وی ادامه داد: امید است مجددا این امر  بصورت تثبیت شده محقق یابد و  در کنار آحاد مردم ، رزمندگان دوران دفاع مقدس، خانواده معظم شهدا، برادران و خواهران بسیجی و اقشار مختلف که مشتاق دیدار ولی امر مسلمین هستند بتوانیم باز درخدمت این عزیزان و خادمین گرانقدر باشیم.

بخشایی در انتها از مسئولین ستاد برگزاری نماز جمعه و عنایات و حمایت های صورت گرفته از سوی دفتر حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید مهدی قریشی، نماینده محترم ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه تقدیر و تشکر نمود.