هفته  گذشته استاندار آذربایجان غربی در دیدار با هیئت رئیسه خانه مطبوعات با اشاره به سواستفاده های اقتصادی تعدادی از مشاورین استاندار سابق از همکاری با سازمان های نظارتی و بازرسی برای جلوگیری از این رانت خواری گفت و گفت که درصدد است تا با این کار اعتماد از دست رفته را باز گرداند. ضمن تقدیر از این اقدام استاندار جدید در قطع ید این رانت خواران نکات ذیل قابل توجه است

 آیا نهادهای نظارتی پس از روی کار آمدن استاندار جدید ایجاد شده اند و چرا در مدت این ۴ سال که انواع تخلفات صورت پذیرفته اقدامی در این زمینه صورت نپذیرفته است؟

 سرانجام یکی از مشاورین استاندار سابق که نفر اصلی در صدور مجوز واردات گردو از کشور شیلی و کشورهای مشابه و دلالی حواله گردو بود به کجا رسید. آیا تخلفات وی به نهادهای قضایی ارجاع داده شده و یا بدلیل بازنشسته بودنش قابل پیگیرد نیست؟

  پرونده مربوط به واردات پرتقال های آلوده از مرز سردشت توسط یکی از تاجره های مشاور استاندار سابق که مورد اعتراض نماینده مردم این منطقه نیز واقع شده بود، به کجا رسید؟

   چرا یکی از دامپزشکان فرماندار که ید طولایی نیز در فروش لوازم آرایشی دارد پس از روشن شدن تخلفاتش در مرز ، کماکان در یکی از سمت های مدیرکلی فعالیت می نماید؟

  چرا حدود سه سال قبل که مدیرکل پایانه های وقت در برابر زیاده خواهی های این زنجیره فاسد ایستادگی کرد با سرعت کنار گذاشته شد و کسی دم بر نیاورد؟

  سرنوشت یکی از مشاوران بازنشسته استاندار که در خرید و فروش مغازه در مرز سرو مشغول بود به کجا رسید؟

  چرا با وجود تخلفات مالی فراوان در یکی از سازمان های زیرمجموعه استانداری و همیاری دهنده به شهردای های استان تاکنون اقدامی در جهت بررسی تخلفات مالی این سازمان در بحث حوالجات ، خرید ماشین آلات از ترکیه و … صورت نگرفته و کماکان یکی از مشاوران بازنشسته استاندار سابق به عنوان لاپوشانی کننده در راس مدیریت این سازمان قرار دارد؟

  چرا به پرونده های کمیسیون ماده پنج و تبدیل کاربری های اراضی در نقاط گرانقیمت شهر ارومیه و تخلفاتی که در خصوص تغییر کاربری های غیر قانونی صورت گرفته رسیدگی نشده و حقوق ضایع شده از بیت المال برگشت داده نشده است؟

 ?چرا با وارد کنندگان کالا از مبادی منطقه آزاد ماکو و دلالان زمین برخورد نشده و پس از تحقیق و تفحص صورت گرفته توسط مجلس شورای اسلامی مدیران این مجموعه که از رفقای قدیمی استاندار سابق هستند کماکان بر مسند امور هستند؟

  چرا مدیرانی که این همه تخلف را دیدند و دم برنیاوردند و در این چهار سال هر بلایی که بلد بودند بر سر آذربایجان غریب آوردند کماکان در استان می تازند.

 جان دل برادر اعتماد از دست رفته مردم با عزل چند مشاور – که آنها نیز با معرفی استاندار جدید به صورت اتوماتیک وار حذف شدند و نیازی به زحمت جنابعالی نبود – بدست نمی آید. نمی دانم چه کسانی شما را از تغییر مدیریت ها در این استان ترسانده اند که این چنین دست به عصا قدم بر می دارید ولی این را بدانید اگر شما این زنجیره رانت و فساد ۳۰ ساله را در این استان پاره کنید نه تنها همه دلسوزان استان از شما راضی خواهند شد بلکه اعتماد از دست رفته مردم نیز باز خواهد گشت و مردم خوب می فهمند فرق بین تبلیغات و واقعیت را